

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 90 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Series Resistance | 90 kΩ |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 100 nW |
Stock: 2108
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67603
Ext.Price$0.67603
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67603 | $0.67603 |
| 10 | $0.54269 | $5.42690 |
| 25 | $0.49568 | $12.39200 |
| 50 | $0.45274 | $22.63700 |
| 100 | $0.41351 | $41.35100 |
| 300 | $0.39231 | $117.69300 |
| 500 | $0.37219 | $186.09500 |
| 1000 | $0.35230 | $352.30000 |
